Energooszczędne systemy ogrzewania OBIEKTÓW SAKRALNYCH

Folie grzejne ENEKOSYSTEM

Folia grzejna jest zaawansowanym technologicznie materiałem grzejnym o najwyższym standardzie przeznaczonym do ogrzewania podłogowego i ściennego, wykorzystującym najnowszą technologię i materiały wysokiej jakości. Folia charakteryzuje się energooszczędnością i krótkim czasem nagrzewania, co jest niezwykle istotne w obiektach sakralnych, gdzie utrzymywanie stale odpowiedniej temperatury nie jest konieczne. Wychodząc naprzeciw potrzebom efektywnego, szybkiego oraz ekonomicznego ogrzewania pomieszczeń wielkopowierzchniowych, jakimi niewątpliwie są budynki sakralne, opracowaliśmy szereg rozwiązań, które pozwalają ogrzewać szybko i oszczędnie.

Jednym z wielu zastosowań folii grzejnej jest użycie jej jako źródła ciepła potrzebnego do ogrzania:

  • prezbiterium
  • posadzki kościoła
  • konfesjonału
  • ławek
  • plebanii
  • jako niezależne grzejniki ścienne

Jest to bardzo praktyczne i ekonomiczne rozwiązanie, które daje możliwość ogrzania całości pomieszczenia jak również poszczególnych jego stref.

Prezbiterium, ołtarz, posadzka kościoła

Folia grzejna daje możliwość szybkiego ogrzania całej powierzchni prezbiterium przy zastosowaniu jej jako systemu ogrzewania podłogowego. Jednym z głównych atutów jest szybkie i równomierne ogrzanie wymaganej powierzchni oraz możliwość zainstalowania foli pod dywanem lub wykładziną.

Nasz system wytwarza ciepło bezpośrednio w ogrzewanym miejscu dzięki czemu nie ma straty energii związanej z jej przesyłem, a dzięki optymalnemu rozkładowi temperatur zbliżonemu do idealnego gwarantuje komfort cieplny zdecydowanie szybciej niż tradycyjne systemy grzejne (wodne lub powietrzne). 

W czasie pracy folii nie występuje zjawisko konwekcji dzięki czemu w obiekcie nie unosi się kurz. Prezentowana technologia nie powoduje negatywnego zjawiska oddziaływania na detale architektoniczne, a także dzieła sztuki sakralnej znajdujące się w kościele. System działa bezgłośnie i nie generuje szkodliwego działania elektromagnetycznego.

Ławki

Zastosowanie folii grzejnej do ogrzewania ławek kościelnych pozwala na równomierne rozprowadzenie ciepła po całej ich powierzchni, a użycie odpowiednich sterowników daje możliwość ogrzewania strefowego, a co za tym idzie znaczną redukcję kosztów. Koszt ogrzania 100 mb ławek to maksymalnie 3,30 zł/h (do obliczeń przyjęto cenę 1 kWh na poziomie 0,60 zł i moc 1mb folii- 55W)

Konfesjonał

Folia grzejna sprawdza się doskonale przy zastosowaniu jako element grzejny w konfesjonałach. Kluczową zaletą takiego rozwiązania grzejnego w takim miejscu jest bezgłośna praca oraz szybki czas nagrzania.

Pobór energii standardowego konfesjonału to tylko 100W.

  • Włączenie systemu z minimalnym dwudziestominutowym wyprzedzeniem powoduje emisję ciepła odczuwalnego w całym pomieszczeniu.
  • Prezentowana technologia nie powoduje negatywnego zjawiska oddziaływania na detale architektoniczne, a także dzieła sztuki sakralnej znajdujące się w kościele.
  • Produkt jest przyjazny dla środowiska i dla osób z alergią, w czasie pracy urządzenia nie powstaje pole elektromagnetyczne.

System ten z powodzeniem znajduje także zastosowanie we wszelkich rozwiązaniach związanych z ogrzewaniem budynków nowo powstających jak i modernizacją obiektów istniejących.

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ?

Podaj numer - oddzwonimy!

KONTAKT

Enekosystem Sp. z o.o.
Centrum Dydaktyczno-Szkoleniowe
ENERGOPUNKT

34-113 Sosnowice 192 k/Krakowa

kom.: +48 604 524 260
fax: +48 12 444 75 39

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

ENEKOSYSTEM na Facebook
Wróć na górę

Ta strona w celu poprawnego działania korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie o ciasteczkach. Akceptuję i zamykam ten komunikat: